Lasarte Orian Multikultur Fest 2016 jaialdia antolatzen da - Gure herriaren eta bere jendearen kultura-aniztasuna ospatzeko, ezagutzeko eta ulertzeko ekitaldiz betetako astea.
EGITARAUA
ASTELEHENA 11 - MANUEL LEKUONA Kultur Etxea
17:30 - Aurkezpena - Jesús Zaballos (Lasarte-Oriako Alkatea) eta Cristina Uriarte (Hezkuntza Kontseilaria)
18:00 - “Aniztazuna bizipoza” (narrazioa eta ilustrazioa) Kontukantoi taldea
18:00 - BIZTANLE ATZERRITARREKIKO ESTEREOTIPO ETA PREJUIZIOAK Gorka Morenoren hitzaldia (IKUSPEGI)
ASTEARTEA, 12 - MANUEL LEKUONA Kultur Etxea
18:00 - “Txanoak buruan eta ibili munduan” (narrazioa eta ilustrazioa) Kontukantoi taldea
18:00 - BIZILAGUNAK ETA ZURRUMURRUAK Hitzaldiak: Tarana (Bizilagunak) Silvana Luciani (Zurrumurruak ezerezteko-SOS Arrazakeria)
ASTEAZKENA, 13 - MANUEL LEKUONA Kultur Etxea
17:00 - KIROLA ETA KULTUR ANIZTASUNA Errealaren hitzaldia
18:00 - “Ipuin artean” Ttakun
18:00 - ISLAMEAN ANIZTASUNA Mansur Motaren hitzaldia (Valenciako Islamiar Kultur Zentroa)
OSTEGUNA, 14 - MANUEL LEKUONA Kultur Etxea
17:00 - “Ipuiak jo eta musikak kontatu” Badut taldea
17:00 - BIDEGABEKERIAREN KONTRAKO POESIA Fatima Galiaren hitzaldia (Saharako olerkaria)
18:30 - Kultur aniztasun ibilaldia (Kukuka, Semblante Andaluz, Rahma Islam, Extremadurako Etxea, Eliza,.. ) - Anitzen sarea
20:00 - Javier Paiva kantautore benezolarra - Arkupe taberna
20:30 - Ekimen multikulturala. Guztion Lasarte-Oria sortzen
20:30 - Semblante Andaluz - Atsobakar
OSTIRALA, 15 - JAIZKIBEL Plaza
17:00 - Txokolatada (Extremadurako Etxea)
17:00 - Umeentzako jokuak (Ebanjeliar komunitatea)
17:00 - Umeentzako tailerrak (Ttakun)
17:00 - Perkusio tailerra
17:30 - Jalgune
18:00 - Dinbi Banda Batukada
18:30 - Ekialdeko Dantzen tailerra
19:30 - Diskoteca DJ Aitor
21:00 - 2KN-Okindegian Karaoke lehiaketa
LARUNBATA, 16 - BUENETXEA-REM Plaza
10:00 - Herrialde eta zonalde bakoitzeko traje tipikoarekin
10:00 - Trikitixa (Lasarte-Oriako Udal Musika Eskola)
10:00 - Salerosketa justoa (ADSIS komunitatea)
10:00 - Umeentzako tailerrak (Ttakun)
10:00 - Arabiar idazketa eta henna tailerra
10:00 - Ile apaindegi tailerra (Afrika)
10:00 - Umeentzako jokuak (Ebanjeliar komunitatea)
13:30 - “Nigeria Canta”
12:00 - Euskal Dantza (Kukuka)
13:00 - Munduko abestiak (herriko umeen partaidetza)
22:00 - El Cuadrado”-n Kontzertuak: Pangea (Rock) - Flame Door (Trap)
LARUNBATA, 16 - OKENDO Plaza
14:00 - Herri Paella - 5 € (Semblante Andaluz)
15:30 - Haima – Te saloia (TEBAL Elkartea)
17:00 - Zero Sette Orkestra
17:30 - Bolivia Baila
17:45 - Zambra
18:30 - Euskal Kantariak
19:15 - Bollywood
IGANDEA, 17
17:00 - Kultur Etxean zinema “Oker” Kultur Etxean (euskara)
___________________________________
En Lasarte Oria se organiza Multikultur Fest 2016, una semana llena de actos para festejar, descubrir y comprender la multiculturalidad de nuestro pueblo y de sus gentes.
PROGRAMA
LUNES, 11 - Casa de Cultura
17:30 - Presentación - Jesús Zaballos (Alcalde de Lasarte-Oria) y Cristina Uriarte (Consejera de Educación)
18:00 - Cuentacuentos: “Aniztazuna bizipoza” Kontukantoi taldea
18:00 - ESTEREOTIPOS Y PREJUICIOS HACIA LA POBLACIÓN INMIGRANTE Conferencia de Gorka Moreno (IKUSPEGI)
MARTES, 12 - Casa de Cultura
18:00 - Cuentacuentos: “Txanoak buruan eta ibili munduan” Kontukantoi taldea
18:00 - BIZILAGUNAK Y ANTIRUMORES Conferencias: Tarana (Bizilagunak) Silvana Luciani (Antirumores-SOS Racismo)
MIÉRCOLES, 13 - Casa de Cultura
17:00 - DEPORTE Y MULTICULTURALIDAD Conferencia Real Sociedad
18:00 - “Ipuin artean” Ttakun
18:00 - DIVERSIDAD EN EL ISLAM Conferencia de Mansur Mota (Centro Cultural Islámico de Valencia)
JUEVES, 14 - MANUEL LEKUONA Kultur Etxea
17:00 - Cuentacuentos: “Ipuiak jo eta musikak kontatu” Badut taldea
17:00 - POESÍA CONTRA LA INJUSTICIA Conferencia de Fatima Galia (Poetisa saharaui) Casa de Cultura
18:30 - Paseo Multicultural (Kukuka, Semblante Andaluz, Rahma Islam, Sociedad Extremeña, Parroquia,.. ) - Red de la Diversidad
18:30 - Cantautor venezolano Javier Paiva - Bar Arkupe
20:00 - Acto multicultural. Construyendo Lasarte-Oria de todas/os
20:30 - Semblante Andaluz - Atsobakar
VIERNES, 15 - Plaza JAIZKIBEL
17:00 - Chocolatada (Casa de Extremadura)
17:00 - Taller Perkusion
17:00 - Juegos infantiles (Comunidad Evangélica)
17:00 - Talleres para niños (Ttakun)
17:30 - Jalgune
18:00 - Dinbi Banda Batukada
18:30 - Taller de Danza Oriental
19:30 - Diskoteca DJ Aitor
21:00 - Concurso de Karaoke en 2KN-Panaderia
SABADO, 16 - Plaza BUENETXEA-REM
10:00 - Asistencia con traje típico de cada pais o región
10:00 - Trikitixa (Lasarte-Oriako Udal Musika Eskola)
10:00 - Comercio Justo (Comunidad ADSIS)
10:00 - Talleres para niños (Ttakun)
10:00 - Taller de escritura árabe y henna
10:00 - Taller de peluquería (África)
10:00 - Juegos infantiles (Comunidad Evangélica)
13:30 - “Nigeria Canta”
12:00 - Bailes Vascos (Kukuka)
13:00 - Canciones del mundo (niños del pueblo)
22:00 - Conciertos en “El Cuadrado”: Pangea (Rock) - Flame Door (Trap)
SABADO, 16 - Plaza OKENDO
14:00 - Paellada popular - 5€ (Semblante Andaluz)
15:30 - Haima - Salón de té (Asociación TEBAL)
17:00 - Orquesta Zero Sette
17:30 - “Bolivia Baila”
17:45 - Zambra
18:30 - Músicos Vascos
19:15 - Bollywood
DOMINGO, 17
17:00 - Cine para niños en la Casa de Cultura “Oker” (euskera)